Mezinárodní festival INTERPORTA
 
 
Mezinárodní soutěžní festival country, folku, trampské písně, který vznikl pod názvem Porta v Ústí nad Labem v roce 1967, ale který byl představiteli minulého režimu v Ústí nad Labem zakázán a organizací festivalu se pod hlavičkou svazu mládeže ujalo město Plzeň. V roce 1991 došlo k obnovení tohoto festivalu v Ústí nad Labem pod názvem Trampská Porta. Ústí nad Labem se stalo městem finálové soutěže kapel z celé ČR a ze Slovenska, které se koná od roku 1993 v Letním kině v Ústí nad Labem. Divákům z celé ČR i ze zahraniční se každoročně představí nejlepší amatérské kapely společně v galakoncertu s profesionálními špičkami tohoto žánru. Od roku 2007 již opět pod názvem PORTA - do roku 2017. Informace o Portě najdete na www.portausti-festival.cz.

INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Se změnou názvu – ten nový je jednodušší a srozumitelnější především pro zahraniční účastníky a současně vyloučí záměny s českou PORTOU v Řevnicích – se mění celkový ráz mezinárodní soutěže i doprovodných koncertů. Mění se soutěžní řád, je více prostoru pro soutěžící kapely (ty budou minimálně z pěti evropských zemí), rozšiřuje se i žánrové zaměření soutěže.
V doprovodných programech se ve větší míře představí nové mladé kapely a zajímavá žánrová zaměření. Zveme Vás do
 Centrálního parku Laguna, Severní Terasa v Ústí nad Labem.

Pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Informace najdete na http://www.interporta.cz/.