JIŘÍ KOLBABA: SPLNĚNÝ SEN

JIŘÍ KOLBABA: SPLNĚNÝ SEN

23. 1. 2024 v 19.00
Národní dům
PŘESUN Z NÁRODNÍHO DOMU DO DOMU KULTURY!
Vzhledem k téměř vyprodanému sálu v Národním domě jsme se rozhodli pro přesun přednášky Jiřího Kolbaby do kinosálu Domu kultury!
Věříme, že vzhledem k většímu promítacímu plátnu a elevaci hlediště si přednášku světoznámého cestovatele a fotografa užijete více. Restaurace DK bude otevřená.
Vstupenky zůstávají v platnosti, v případě dotazů se obraťte na mne ( cesal@ksul.cz ) nebo na kolegyni Andreu Vaňourkovou (vanourkova@ksul.cz).

 

V tomto nestandardním pořadu představí cestovatel množství snímků přírody, lidských tváří, zvířat a situací ze všech šesti kontinentů planety. Exotický výlet objasní specifika některých oblastí, přiblíží subjektivní pocity autora při snímání fotografií a přirozeně motivuje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování. Večer plný inspirací mimo jiné objasní mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby.

 

O autorovi:

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. V Česku i zahraničí organizuje tématické fotovýstavy o krásách světa.

Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. Populární jsou zejména cestovatelovy besedy a diashow, stejně jako častá vystoupení v elektronických médiích. Známý je jeho mnohaletý pořad na Rádiu Impuls. V celosvětové kampani Keep walking byl Jiří Kolbaba zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů, je viceprezidentem Českého klubu cestovatelů.

Více na webu: https://www.theworld.cz

Poznámka

Kulturní středisko města Ústí nad Labem je pořadatelem akce.

Přejít nahoru