Amelia Siba & Cloakroom (US)

Amelia Siba & Cloakroom (US)

19. 4. 2024 v 20.00
Dům kultury - kino

Jedna z nejvýraznějších českých hudebnic Amelie Siba a američtí Cloakroom odehrají koncert v divadelním sále Domu kultury! Vstup na koncert bude zadním vstupem do sálu z ulice Dvořákova.

Amelie Siba je hudebnice a skladatelka původem z Prahy. Její poslední album Gently Double A, vydané v dubnu 2023, vytváří koláž lo-fi samplů, špinavých kytar a vrstvených naštvaných vokálů. Projekt aktuálně vystupuje jako duo – Siba a Kryštof Kříček (uměleckým jménem Haru), který album také produkoval.
Siba ve svých posledních projektech otevírá témata léčení traumat, pohledu na sebe sama a vzteku. Ačkoli její předchozí tvorba byla známá velmi intimním charakterem, nyní se posunula do agresivnější/asertivnější sféry se špinavějším zvukem. Zranitelnost ale stále zůstává hlavním prvkem její tvorby.
Americké shoegaze kapely nejezdí do severních Čech každý měsíc. Cloakroom jsou tři lidi, jedním z nich je posledních pár let i Tim Remis, kterého můžete znát díky jeho sólové tvorbě a hře na banjo. Cloakroom vydali tři desky, z nichž poslední dvě („Time Well“ z roku 2017 a „Dissolution Wave“ z roku 2022) vyšly na Relapse Records. Je to ale asi nejmíň relapse-kapela, jakou si dovedete představit. Zvuk Cloakroom se spíš blíží k The God Machine (ale s optimističtějším odstínem), celková podivnost toho všeho odkazuje až k Shudder To Think (sic!), trochu Codeine, trochu metalový My Bloody Valentine.

Poznámka

Kulturní středisko města Ústí nad Labem je pořadatelem akce.

Přejít nahoru